Sportovní hodinky TomTom Runner 2 cardio

Sportovní hodinky TomTom Runner 2 cardio

Jako amatérský nadšený sportovec  jsem před více než rokem, tedy začátkem roku 2016, dostal sportovní hodinky TomTom Runner 2 ve verzi Cardio. Tato verze má navíc měřič tepové frekvence, ale je ochuzena o přehrávač hudby. V mém případě to není vůbec na škodu, stejně při sportu raději vnímám okolní svět.

A po roce užívání musím hodinky hodnotit jen a jen pozitivně. Sice je na výběr jen několik málo sportů – běh, kolo, posilovna, plavání, rotoped, běhací pás a volný styl, ale ta poslední možnost díky měření tepu pokryje vše (kalorie počítá i z tepové frekvence). Přece jen je to „runner“ tak se neočekává nic moc víc. Kvalitativně hodinkám nemám co vytknout, ba naopak bych řekl, že zpracování je výborné. Nosil jsem je téměř denně i jako monitorovací náramek, někdy i při spánku, který také dokáží měřit. A po roce na nich téměř není znát nošení. Pásek je na tom o něco hůře, ale za cenu od 500 Kč se nechají kupovat nové, barevné a výměna modulu hodinek je velice snadná, takže není problém jej měnit i denně podle módních potřeb. Díky svému decentnímu vzhledu je opravdu možné je nosit i pokud nesportujete.

GPS díky funkci quickGPS (která je třeba občas aktualizovat) nachází signál během několika maximálně desítek vteřin, následné měření trasy je přesné (alespoň tak jak to tato technologie umožňuje). Při plavání se využije i gyroskop, který dokáže poznat jakým směrem plavete a díky tomu dokáže počítat i uplavané bazény. Vodotěsnost je samozřejmostí, i když jsou kontakty ve spodní části hodinek odkryté. Kvalitu měřiče tepové frekvence nedokáži posoudit, ale funkční rozhodně je, díky tomu nabízí i pokročilé možnosti, včetně intervalových tréninků či udržování určité tepové zóny. Baterie vydrží opravdu hodiny měření s GPS, bez GPS s měřením tepu snad i dny. Na běžné nošení s měřením kroků je týdenní výdrž bez problému.

Aplikace, jak webová tak mobilní, prošly ohromným vývojem. Nově vydaný TomTom Sports pro Android je přehledný, krásně zobrazuje statistiky, k hodinkám se připojí bez sebemenších problémů a je schopen „tiše“ stahovat data aniž by vás s tím obtěžoval. O původních verzích MySports se raději zmiňovat nebudu, to je zapomenutá historie, ale ani ty poslední již nebyly špatné. Webové rozhraní nabízí podobné možnosti jako mobilní, navíc je zde možnost nastavení exportování dat do jiných aplikací a webů, jako MapMyFitness od Under Armour, Strava, Endomondo a jiné. V původních verzích aplikací nebylo vůbec možné sdílení aktivit, ty aktuální to naštěstí již umožňují.

Celkově bych dal hodinkám tak 9/10 bodů. Výrobce opravdu nezahálí, vychytává softwarové mouchy jak v samotných hodinkách, tak i v aplikacích. Je na ně spolehnutí a kvalitativně jsou na tom opravdu dobře. No ještě aby ne, za tu cenu.

Líbí se? Sdílejte s přáteli!